Eğitim Koçluğu Ücretleri

Eğitim Koçluğu ; akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir. Bu sayede öğrencinin mevcut potansiyeli kendi içsel farkındalığını kullanarak potansiyelini maksimum seviyeye çıkartıp kullanılmasını sağlayarak hedeflerine ulaşılmasını sağlamak.

 Eğitim Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır.

Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları,  Eğitim koçu öğrencisi için yapar.

 Eğitim Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrenmeyi zevkli hale getirilmesi sağlanarak, hazıra konan öğrenci olmaktan çıkıp, araştırmacı öğrenmek için arzulayan öğrencinin oluşturulması ve öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir.

 Eğitim Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir.

Tüm bu hizmetlerinin yanında aile danışmanlığı sayesinde öğrenci ile ailesi arasında bağları kuvvetlendirir. Öğrenci,  Eğitim koçluğu sayesinde elde ettiği bilgilerle bütün yaşantısı boyunca kullanabileceği etkin  bilgiler elde edecek ve bunlara kullanarak maksimum performansa ulaşacak ve başarılı olacaktır.

Eğitim koçluğu pahalı bir hizmet midir? Rakamlarla ilgili bilgi verebilir misiniz? Bu durum, öğrenci koçluğu yapan kişinin eğitim düzeyine, kapasitesine, yapılan işe ve görüşme sayısına göre bile farklılık göstermektedir. Seans ücreti şeklinde ya da aylık olarak değerlendirilebilmektedir. Danışman görüşme ücretlerine yakın oranlardadır.Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eğitim koçluğu - eğitim koçluğu nedir -

Yorumlar