Eğitim Koçluğu Sertifikası Antalya

Teknolojinin günümüzdeki hızına, bizlerin hızının yetişemediği bu çağ içerisinde, en değerli varlıklarımız, yarınlarımızı emanet etme sorumluluğunu yüklediğimiz gençlerimizi sağlıklı bireyler olarak yetiştirebiliyor muyuz? En iyi okulları, en iyi dershaneleri, en iyi öğretmenleri sunma gayreti içerisinde olduğumuz gençlerimize, ergenlik çağı gibi hassas bir dönem içerisinde dört boyutlu bir liderlik edebiliyor muyuz? Gençlerimize bu zorlu yarış içerisinde kalp-ruh-zihin-beden bütünlüğünü dengeli bir şekilde yaşayacakları gerçek bir iyi olma durumunu yaşatırken onları doyumlu bir gelecek için hazırlayabiliyor muyuz? Geleceğin doktorlarını, mühendislerini, bilim insanlarını yetiştirme yarışı içerisinde geleceğin mutlu ve başarılı insanlarını yetiştirmemiz gerektiği gerçeğini de göz önünde bulundurabiliyor muyuz? Sanıyorum ki bu sorulara hepimizin vereceği ortak cevap maalesef genellikle hayır olur. Bizim de kişisel gelişim yolculuğuna başlamakta ki çıkış noktamız öğrencilerimizin yaşamlarında eksikliğini tespit ettiğimiz bu durumun giderilmesi gereksinimiydi. Bu gereksinimin en iyi şekilde karşılandığı Eğitim koçluğu sistemi, öğrenciyi kendi öz kaynakları ile buluşturup, mevcut kaynakları geliştirme ve ayakta tutma yöntemlerinin öğrenildiği, hedeflerin tutkulu arzulara ve sonrasında gerçeklere dönüştürüldüğü dinamik bir yapılandırma sürecidir.

Eğitim koçu, birlikte çalıştığı öğrenciyi sınav yarışında başarıya yönelik desteklerken, dengede ve her yönden tam bir birey olabilmesi adına yol arkadaşlığı yapar ve genci yaşama hazırlar. Eğitim koçu, gencin birey olarak öz değerlerinin ve potansiyel gücünün farkında bir farkındalık eşliğinde doğru hedefler belirlemesine ve bunların gerçekleştirilebildiği tutkulu eylem adımlarını atması süreci içerisinde motive eder. Eğitim koçluğu, okul, aile ve öğrencinin başarılı, birbirinin farkında ve destekleyici bir takım olmasını amaç edinmiş profesyonel bir hizmettir.

Antalya Eğitim Koçluğu Sertifikası

İçinde bulunduğumuz ve bir önceki yüzyılda beyin teknolojileri, öğrenme ve başarı üzerine bir çok sistem geliştirilmiştir. Koçluk sistemi kişiyi ulaşmak ve başarmak istediği hedefe en hızlı şekilde ulaştıran, en başarılı sistemdir.
Eğitim koçluğu tüm diğer koçluk sistemleri arasında özel bir yere sahiptir. Konusu gelişim evresinin en önemli basamaklarını çıkan ergendir. Ergenlik döneminin kendi içinde çok hassas dinamikleri vardır ve bu dinamiklerin öğrencinin özellikle eğitim alanına etkilerinin eğitim koçu tarafından iyi anlaşılması gerekmektedir.

Eğitim koçluğu, gencin düşünme sistemlerini olumlu yönde geliştiren, içsel kaynaklarını kullanmasını ve oluşturmasını öğreten, kendini tanımasını sağlayan bunların sonunda da hedefini doğru olarak belirleyip bunu gerçekleştiren bir başarı felsefesidir.

Eğitim koçu, birlikte çalıştığı genci yaşamının bu gelişme döneminde başarı için desteklerken, tam bir genç yetişkin olmasında yol arkadaşlığı yapar.

Eğitim koçu; öğrenciyi eğitim hayatında desteklerken velilerinde çocuklarına bu süreçte yapıcı ve destekleyici yaklaşımlar geliştirmesinde yardımcı olur.

Eğitim koçluğunu okul , aile ve öğrencinin başarılı bir takım olmalarını sağlar. Öğrenci koçluğu sistemi öğretmenlere, öğrencileriyle olan iletişimlerini geliştirmeleri ve güçlendirmeleri için güçlü bir yöntem sunar. Bu yöntem, akademik başarının yükselmesi ve öğrencilerle yaşanan sorunların çözümünde anahtardır. Öğrenci koçluğunun uygulandığı okullarda akademik başarının yükseldiği ve disiplin problemlerinin büyük ölçüde azaldığı gözlenmektedir.

 Antalya Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitiminin Amacı

Katılımcılara ‘’Öğrenci ve Eğitim Koçluğu’’ alanında bilgi ve beceri kazandırmak
Koçluk felsefesini kavrayıp meslek ve özel yaşamlarında pratik olarak uygulayabilme becerisi kazandırmak.
Öğrenciyi eğitim sistemi içinde tutacak ve yaşam başarısına ulaştıracak yöntemleri öğretmek.
Öğrencide değişim ve dönüşüm dinamiklerini harekete geçirebilme becerisi kazandırmak.

 Antalya Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitimine Kimler Katılmalı

Koçluk becerilerini geliştirmek isteyen koçlar

Rehber öğretmenler

Psikolojik danışmanlar

Öğretmenler

Gençlerle ilgili işlerde çalışanlar

İnsan kaynakları alanında çalışanlar

 Antalya Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitimine Katılanların Kazanımları

Öğrencide değişim ve dönüşümü yaratan soru sorma tekniklerini öğrenmek

Öğrencilerin kendi iç kaynaklarını nasıl kullanıp, geliştirebileceklerine dair yöntemleri tanımak

Motivasyon yaratma , hedef koyma ve başarı teknikleri

Temsil sistemlerine göre öğrenciye uygun meslek alanlarını belirleyebilmek.

Aile ve gencin ergenlik dönemini iyi analiz edip karşılıklı anlayış ve iletişimin güçlenmesini sağlamak.

Verimli zaman kullanımı yöntemleri

Öfke kontrolü ve stresle başa çıkma teknikleri

Bilinçaltı süreçlerini tanıyıp öğrencinin dinamiklerini anlayabilme
 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Eğitim Koçluğu  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Antalya'daki Eğitim Koçluğu  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eğitim koçluğu nedir - eğitim koçluğu - izmir eğitim koçluğu - antalya eğitim koçluğu -

Yorumlar