Eğitim Koçluğu Kursları

Çocuklarımızın gelecekte huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri, kendi zekâ ve becerileri doğrultusunda başarı gösterecekleri uygun mesleği icra edebilmeleri, mutlu bir evlilik yapabilmeleri, sağlıklı nesiller yetiştirebilmeleri, toplumsal sağlığımız için en olumlu enerjileri üretebilmeleri için, sürekli sevgiyi sevmeyi ve kendilerini olumlayabilmeleri vb. için sürekli başarıyı hedeflemeleri ve “yaparım” ,“başarırım” demeyi öğrenmeleri için her öğrencinin bir koça ihtiyacı vardır. Bu sayede mutlu bir gelecek inşa edebilmeleri için onlara bu yolculuklarında eşlik eden, onları başarıya ulaştıran teknikleri öğreten bir koç her zaman yol göstericidir.

Koçlar geçmişe değil geleceğe yönelik çalışmalar yaparlar. Bir koç danışanının geleceğini en mutlu şekilde inşa etmesinde büyük bir aracıdır. Eğitim Koçluğu, öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapar. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir.

Eğitim Koçluğunun Faydaları Nelerdir?

Motivasyon artırımı

Ders çalışma performansının artırımı

Konsantrasyon artırımı

Özgüven artırımı

Ders çalışma programlaması

Sınav kaygısının kontrol altına alınması

Aile içi iletişim problemlerinin çözümlenmesi

Asabiyet ve ani parlama sorunlarının çözümlenmesi

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Eğitim  Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Eğitim  Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 66732 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Eğitim  Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eğitim koçluğu nedir - eğitim koçluğu - izmir eğitim koçluğu - antalya eğitim koçluğu -

Yorumlar